• 0090 342 317 1546

ÖĞRENCİLER İÇİN ÖNEMLİ NOT!

2022-2023 Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği II. Dönem

İKİLİ ANLAŞMALAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

Aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okuyunuz ve açıklamaya göre gitmek istediğiniz üniversiteyi tercih ediniz. 

--Öğrencinin tercih yapacağı üniversitenin ders içeriklerini ve son başvuru tarihini inceleyerek  tercih yapması gerekmektedir. Yerleştikten sonra tercih yaptıktan sonra yerleştiğiniz üniversitenin son başvuru tarihini kaçırdığınız için Erasmus programına katılma konusunda yaşanacak sorunlardan öğrenci sorumludur. Tercih edeceğiniz üniversitelerden herhangi birine yerleştirildikten sonra herhangi bir değişiklik yapılamaz. Bu nedenle gerçekten yerleşmek istediğiniz üniversiteyi yeterli incelemek öğrencinin sorumluluğundadır.

--Herhangi bir üniversiteyi tercih edip yerleşmek (İkili Anlaşmamız olsa dahi) ilgili üniversitede Erasmus yapma hakkı sağlamaz. Tercih edilen üniversitenin başvuru sonrasında öğrenciyi kabul etmesi ve kabul belgesi göndermesi gerekmektedir.

--Anlaşmalı üniversitelerimizin tamamı İngilizce B2 Dil Seviyesi Sertifikası istemektedir.

--Almanya ise B1 Almanca Dil Seviyesi Sertifikası istemektedir.

--Tıp Fakültesi Öğrencisiyseniz tıklayınız

--Turizm MYO Öğrencisiyseniz tıklayınız

--Opole University of Technology bazı yıllar sadece Güz döneminde öğrenci kabul etmektedir. İstisnai olarak bazen Bahar döneminde öğrenci kabul etmektedir.

--Cracow University of Technology seçecek öğrenciler Güz döneminde gitmek istiyorlarsa 30 Nisan son nomine tarihi olduğunu dikkate almalılardır.

--Lublin University of Technology tercih edecek öğrencilerin üniversitenin web sitesinden nomine tarihini takip etmeleri ve ona göre tercih yapmaları gerekir. Detay için bkm.pollub.pl

--Romanya Lucian Blaga University of Sibiu, B1 level of English with an international certificate of English Language (Cambridge, Toefl) sertifikası istemektedir. Bu sertifika ve diğer başvuru belgeleri gönderildikten sonra başvuruları değerlendirip öğrencilere kabul edilip edilmedikleri bildirilecektir. 

--İtalya'daki üniversiteler genel olarak İtalyanca eğitim verdiğinden, B1 İtalyanca sertifika istemektedir, tercih yaparken eğitim dili dikkate alınmalıdır.

--İspanya ve Bulgaristan'daki Üniversiteler genel olarak kendi dillerinde eğitim verdiğinden gerekli dil sertifikasını sağlayamayan öğrencilerin başvurmaması tavsiye edilir.

--Helsinki Üniversitesi Güz dönemi nomine tarihi Mart ayı olduğundan Helsinki Üniversite'ni tercih edecek öğrencilerin gidecekleri dönemi bahar (2.dönem) olarak seçmeleri gerekmektedir.

--Tercih edilecek olan üniversite ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmadan yapılacak olan başvurular/tercihler öğrencinin sorumluluğundadır.

 

İKİLİ ANLAŞMALAR/BILATERAL AGREEMENTS